szkolenia dla pracowników ochrony zdrowia

Szkolenia dla pracowników ochrony zdrowia

BEZPIECZEŃSTWO I DOBROSTAN EMOCJONALNE 

Zapobieganie i pomoc w wypaleniu zawodowym, ostrym i przewlekłym zespole stresu pourazowego. 

Sektor ochrony zdrowia to jedno z miejsc o największym odsetku pracowników doświadczających przemęczenia i wypalenia zawodowego, zespołów stresu pourazowego, ostrych i przewlekłych, oraz zaburzeń posttraumatycznych.

Chroniczne zmęczenie, zaburzenia snu, odżywiania, choroby psychosomatyczne, napięcia w relacjach międzyludzkich – to tylko niektóre z objawów dysfunkcji psychofizycznych dotykających pracowników ochrony zdrowia.

Powyższe i wiele innych objawów są konsekwencją nakładających się na siebie czynników, które są codziennością w tym sektorze.  Świadomość tego jak o siebie zadbać, chronić się, oraz umiejętność samoregulacji układu nerwowego pomagają zapobiegać wypaleniu i PTSD.
Umożliwiają też zwrócenie się o pomoc, zanim obciążenia przerosną wytrzymałość człowieka.

Przemęczenie fizyczne i psychiczne, wypalenie zawodowe i zespoły stresu pourazowego, chociaż są powszechną konsekwencją pracy w ochronie zdrowia, pozostają w sferze, o której się nie mówi.

Nie istnieje zorganizowany, empatyczny i dostępny sposób pomocy, dlatego im więcej osób będzie wiedziało jak zadbać o siebie samych, tym większa nadzieja na to, że uchronią się przed przemęczeniem, wyczerpaniem, wypaleniem, jak i przed zespołami stresu pourazowego.

Żeby wesprzeć pracowników ochrony zdrowia i kadrę zarządzającą, stworzyłam program szkolenia, oparty o teorię poliwagalną –  najnowszą wiedzę o tym jak możemy dbać o swój dobrostan, przez regulacje stanu autonomicznego układu nerwowego.

szkolenie dla pracowników ochrony zdrowia
szkolenie dla pracowników ochrony zdrowia

Zapraszam osoby zarządzające instytucjami ochrony zdrowia do zadbania o dobrostan pracowników.

 Będą mogli skorzystać z wiedzy o tym czym są wypalenie zawodowe, przemęczenie, wyczerpanie sił fizycznych i psychicznych, oraz zespoły stresu pourazowego.

Dowiedzą się jak mogą im zapobiegać, jak o siebie zadbać, kiedy i gdzie warto poszukać dla siebie wsparcia i pomocy.

Ochrona zdrowia jest tak bezpieczna dla pacjentów, jak bezpieczny jest zatrudniony w niej personel. 

Jeśli chcecie Państwo zorganizować dla swoich pracowników to szkolenie – zapraszam do kontaktu. Będziemy mogli porozmawiać o tym co teraz jest dla Państwa najbardziej istotne. A później ustalić  ilość uczestników, cenę i zaplanować dogodne terminy spotkań online.